Historia

Stowarzyszenie Akademicki Związek Sportowy Klub Uczelniany Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej zostało zarejestrowane 30 maja 2007 r. poprzez wpis do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Bielsko-Biała jako klub sportowy.

Głównym celem działania stowarzyszenia jest rozwijanie i propagowanie sportu, zarówno w środowisku akademickim jak i wśród młodzieży miasta, zarówno na poziomie rekreacyjnym jak i wyczynowym. Jako stowarzyszenie istotne znaczenie przykładamy do budowania więzi studenckiej, która ma szansę rozwijać się poprzez udział studentów we wspólnych imprezach sportowych.

Obecnie członkowie klubu skupieni są w kilku sekcjach sportowych, rywalizując w zawodach sportowych na terenie Bielska-Białej i Śląska oraz w Akademickich Mistrzostwach Polski.