Aktualności

Udany rewanż siatkarek Tomasovii w Bielsku-Białej

Data: 10.12.2023 Kategoria: Zawody

W sobotnie popołudnie siatkarki POLMOTORS AZS UBB rozegrały emocjonujący mecz w ramach rozgrywek II ligi goszcząc wicelidera tabeli zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski. Mecz zakończył się rezultatem 2:3, przynosząc zawodniczkom AZS UBB tylko jeden punkt, jednocześnie dostarczając kibicom wiele niezapomnianych chwil.

Pierwszy, wyrównany do stanu 12:14 set, następnie przestój i porażka do 14. Kolejne dwa sety toczyły się pod znakiem dynamicznych akcji, efektownych bloków i precyzyjnych ataków, co przełożyło się na zwycięstwa do 19 i 22. Czwarty set od początku układał się pod dyktando Tomasovii, zawodniczki obu zespołów zdobywały punkty na przemian, co przyciągało uwagę licznie zgromadzonej publiczności. Końcówka seta to przewaga rywalek, ale ambitna gra siatkarek AZS UBB doprowadziła do remisu.. Niestety, końcówka bez happy endu, 28:30 i tie-break. Atmosfera w hali była niesamowicie napięta, a kibice dopingowali swoje drużyny. Niestety, pomimo zaciętej walki, AZS UBB przegrał piąty set 9:15, co przypieczętowało losy meczu.

Po zakończeniu spotkania zawodniczki obu drużyn podziękowały kibicom za wsparcie, a trenerzy wyrazili swoją opinię na temat meczu. Mimo porażki, zawodniczki AZS UBB nie tracą wiary w siebie i zobowiązały się do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami, aby w kolejnych meczach pokazać swoją prawdziwą siłę. Mecz obserwował z trybun trener obecnych Mistrzyń Polski ŁKS Łódź Alessandro Chiappini.

Mecz z Tomasovią, mimo porażki, pozostanie w pamięci zarówno zawodniczek, jak i kibiców, jako jedno z najbardziej emocjonujących i wyrównanych spotkań w historii klubu.

Na kolejny mecz zapraszamy już 16 grudnia br. do Hali Sportowej UBB, gdzie podejmiemy zespół KSZO Ostrowiec Świętorzyski. Będzie to doskonała okazja na rewanż za porażkę w meczu w Ostrowcu.